REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii [FILM]
PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni przeszła w ostatnim czasie jedne z największych modernizacji w swojej historii. Powstały nowe hale produkcyjne i biurowe, przebudowano drogi i place, co znacząco zwiększyło jej możliwości logistyczne i operacyjne. Generalnym Wykonawcą tych prac jest Grupa NDI.
Mieszkańcy Wrocławia, Świebodzina i Dębicy z dostępem do lepszej wody dzięki Funduszom Europejskimartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy Wrocławia, Świebodzina i Dębicy z dostępem do lepszej wody dzięki Funduszom Europejskim
Zawarto trzy pierwsze umowy w ramach działania 2.5 Woda do spożycia z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Wrocław, Dębica i Świebodzin otrzymają w sumie 180 mln zł dofinansowania, które pomoże zmodernizować infrastrukturę wodociągową.
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowychartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowych
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 35 MWp. Nowa elektrownia słoneczna powstanie w gminie Pelplin, w woj. pomorskim, a dostawy energii do sieci może rozpocząć jeszcze w 2026 roku. Spółka podpisała właśnie umowę na kompleksowe wykonanie robót montażowo elektrycznych w formule EPC (Engineering, Procurement and Construction) z Nomad Electric.
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnięartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnię
Stoen Operator, ORLEN Termika i miasto stołeczne Warszawa podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie nowych inwestycji w stołeczną infrastrukturę energetyczną. Potwierdziły tym samym plany budowy nowoczesnej rozdzielni 110 kV i 220 kV przez stołecznego operatora systemu dystrybucyjnego oraz bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Siekierki przez spółkę z grupy ORLEN.
W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
Kraków uczy, jak reagować! Ruszyło pierwsze w Polsce Cywilne Centrum Działań [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków uczy, jak reagować! Ruszyło pierwsze w Polsce Cywilne Centrum Działań [FILM]
Cywilne Centrum Działań to zarówno punkt informacyjny, jak i ośrodek szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa. Ma służyć przygotowaniu mieszkańców do świadomego i skoordynowanego działania w sytuacjach kryzysowych – od zagrożeń naturalnych po sytuacje nadzwyczajne. W otwarciu centrum, które mieści się przy ul. Balickiej 125B, wziął udział Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.
Kraków nową stacją dla startupów. Startup Poland przenosi się pod Wawel [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków nową stacją dla startupów. Startup Poland przenosi się pod Wawel [FILM]
Miasto Kraków stawia kolejny odważny krok w stronę technologicznej przyszłości. Po ponad dekadzie działalności w Warszawie Fundacja Startup Poland przenosi swoją siedzibę pod Wawel.
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy artykuł
Pokaż artykuł
W woj. wielkopolskim powstanie nowy park handlowy
W województwie wielkopolskim planowana jest budowa nowego parku handlowego. Tym razem w liczącym blisko 29 tysiące mieszkańców Krotoszynie. Park Handlowy Mozaika w Krotoszynie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Otwarcie planowane jest na 2025 r. Będzie to już drugi park handlowy w mieście pod tym szyldem.
W Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Co słychać na budowie najwyższego budynku w Katowicach i woj. śląskim? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie najwyższego budynku w Katowicach i woj. śląskim? [FILM]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Kaufland stawia na rozwój nowego konceptu w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kaufland stawia na rozwój nowego konceptu w Polsce
Kaufland stawia na rozwój nowego konceptu w Polsce. Po sukcesie debiutu konceptu Yuzu w Krakowie, sieć stawia na dynamiczny rozwój oferty ultra-fresh w aglomeracji warszawskiej. Od 2 czerwca br. świeże sushi przygotowywane na miejscu jest dostępne w markecie przy ul. Fieldorfa-Nila w Warszawie oraz w Jabłonnie. Do końca roku koncepty Yuzu pojawią się w około 20 marketach Kaufland w Polsce.
[śląskie] Nowoczesny tor motocrossowy otwarto w Cieszynieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Nowoczesny tor motocrossowy otwarto w Cieszynie
W sobotę 4 sierpnia oficjalnie otwarto tor motocrossowy w Cieszynie - Boguszowicach. Nowoczesny obie...
[Wrocław] Echo Investment dalej chce inwestować w stolicy Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Echo Investment dalej chce inwestować w stolicy Dolnego Śląska
Największy polski deweloper powierzchni biurowych, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółk...
Nowa ustawa metropolitalna: przełomowe kompetencje dla metropolii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowa ustawa metropolitalna: przełomowe kompetencje dla metropolii w Polsce
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy wzmacniającej kompetencje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. GZM zyska nowe narzędzia rozwoju Rada Ministrów przyjęła w środę 8 kwietnia br. projekt ustawy o związku metropolitalnym, który rozszerzy kompetencje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w największym od momentu jej powstania zakresie. Nowe przepisy mają wzmocnić zdolność Metropolii do prowadzenia skoordynowanej polityki rozwojowej oraz zwiększyć jej rolę jako jednego z kluczowych obszarów miejskich w kraju.
[Poznań] PTB Nickel wybuduje w Poznaniu Inkubator Biznes i Naukaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] PTB Nickel wybuduje w Poznaniu Inkubator Biznes i Nauka
Do końca I kwartału 2014 roku PTB Nickel wybuduje w Poznaniu kolejny wysoce zaawansowany technologic...
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPRartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPR
Dziś miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę Narodowej Orkiestry...
[Katowice] ,,Goeppert-Mayer" - innowacyjny, zielony biurowiecartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] ,,Goeppert-Mayer" - innowacyjny, zielony biurowiec
Górnośląski Park Przemysłowy w Katowicach oddaje do użytku pierwszy w Polsce budynek energooszczędny...
[Wrocław] Pierwsze mieszkania w „Na Krzyckiej” już pod koniec rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Pierwsze mieszkania w „Na Krzyckiej” już pod koniec roku
Prace budowlane na terenie nowej inwestycji Archicomu „Na Krzyckiej” nabierają tempa. Pierwsi klienc...
REKLAMA